Aktuality

westernový den
20. 9. 2022

Westernový den v Mačkově

Domov pro seniory Světlo obdržel pozvánku od Domova Petra k účasti na 13. ročníku Westernového dne. Pozváním jsme byli potěšeni a tak dne 14. 9. 2022 vyrazilo 6 statečných klientů z Drhovle na soutěžní klání do Mačkova.

 Klienty nadchla atmosféra, která měla westernový nádech, čekalo nás lahodné občerstvení  v „SALÓNU U ZRZAVÉ JANE“, vzduchem se linuly tóny country kapely, shlédli jsme přehlídku koní  a ukázku  country tanců. Klienti obdivovali také šikovné ruce řezbáře Víta Beky Budky, který v průběhu odpoledne vyřezal z kmene stromu krásnou sovu.

Jako správní „Zlatokopové z New Wenanga“, což byl název našeho soutěžního družstva, jsme se s plným nasazením vrhli do připravených soutěžních disciplín. Poměřili jsme svoje síly při srážení lahví bičem, házeli jsme podkovou na cíl, krmili koně, sbírali vajíčka a v neposlední řadě uklízeli „koňské koblihy“.

Užili jsme si báječnou soutěžní náladu a odjížděli s krásným 3. místem, které jsme ve velké  konkurenci 11 družstev obsadili. Děkujeme ještě jednou Domovu Petra za pozvání a dokonalou organizaci.

30. 5. 2023

SPORTOVNÍ HRY V DRHOVLI

Sportovní hry mají v našem domově dlouholetou tradici a tak ani letos tomu nebylo jinak. Pro naše klienty jsme opět připravili…

30. 5. 2023

PŘEDNÁŠKA: PUTOVÁNÍ ZA POVĚSTMI S LIDOVOU PÍSNIČKOU

Na konec května jsme si pro naše klienty v Drhovli připravili přednášku na téma – Putování za pověstmi s lidovou…

30. 5. 2023

zobrazit všechny aktuality