Aktuality

Makov
20. 10. 2023

Výlet do Záchranné stanice živočichů Makov🦉

Podzim je obdobím, kdy příroda začíná ukazovat svou krásu v nejrůznějších barvách a tónovaných odstínech. Podzimní procházky nejsou jen fyzickou aktivitou, jsou také terapií pro duši a pro naše klienty i obohacujícím zážitkem. Proto jsme pro ně tentokráte připravili výlet do Záchranné stanice živočichů Makov, který nebyl jen o obdivování zvířat, ale také o pobytu v přírodě.

Stanice poskytuje útočiště zvířatům, která byla zraněna nebo byla zbavena svého přirozeného prostředí. Návštěvníci mohou vidět různé druhy živočichů – od ptáků až po savce – a dozvědět se o jejich příbězích a léčbě. Naše průvodkyně nás provedla celou stanicí a ukázala nám všechny druhy zvířat, která zde žijí. Klienti navíc měli jedinečnou příležitost pozorovat krmení vydry, přiblížit se k sově pálené a dokonce měli možnost držet na rukou poštolku obecnou.

Když jsme se vraceli zpět do domova, viděli jsme spokojenost na tvářích našich klientů. Tento výlet nám připomněl, že krása přírody a láska ke zvířatům nemají žádná omezení a pokud nás přepadne nostalgie, můžeme nahlédnout do života záchranné stanice prostřednictvím webové kamery.

28. 11. 2023

AKCE V DRHOVLI 12/2023

28. 11. 2023

ADVENTNÍ PEČENÍ

Advent se nezadržitelně blíží a s ním se vkrádá do našich domovů voňavé období roku plné sladkého pečení, zdobení a…

28. 11. 2023

PŘEDNÁŠKA NA TÉMA: EMIL ZÁTOPEK

V pondělí 27. 11. se v Drhovli konala přednáška na téma Emil Zátopek. Klienti si vyslechli informace o jeho kariéře a životě,…

zobrazit všechny aktuality