Aktuality

Makov
20. 10. 2023

Výlet do Záchranné stanice živočichů Makov🦉

Podzim je obdobím, kdy příroda začíná ukazovat svou krásu v nejrůznějších barvách a tónovaných odstínech. Podzimní procházky nejsou jen fyzickou aktivitou, jsou také terapií pro duši a pro naše klienty i obohacujícím zážitkem. Proto jsme pro ně tentokráte připravili výlet do Záchranné stanice živočichů Makov, který nebyl jen o obdivování zvířat, ale také o pobytu v přírodě.

Stanice poskytuje útočiště zvířatům, která byla zraněna nebo byla zbavena svého přirozeného prostředí. Návštěvníci mohou vidět různé druhy živočichů – od ptáků až po savce – a dozvědět se o jejich příbězích a léčbě. Naše průvodkyně nás provedla celou stanicí a ukázala nám všechny druhy zvířat, která zde žijí. Klienti navíc měli jedinečnou příležitost pozorovat krmení vydry, přiblížit se k sově pálené a dokonce měli možnost držet na rukou poštolku obecnou.

Když jsme se vraceli zpět do domova, viděli jsme spokojenost na tvářích našich klientů. Tento výlet nám připomněl, že krása přírody a láska ke zvířatům nemají žádná omezení a pokud nás přepadne nostalgie, můžeme nahlédnout do života záchranné stanice prostřednictvím webové kamery.

27. 5. 2024

DRHOVLE – CANISTERAPIE

Canisterapie je jednou z nejoblíbenějších aktivit mnoha našich klientů. Každého někdy přepadne, jak se říká „nálada pod psa“, obzvláště když už…

27. 5. 2024

DRHOVLE – VYSTOUPENÍ DOBROVOLNÍKŮ Z DOBROVOLNICKÉHO CENTRA ADRA

V sobotu 25. května nás v Domově pro seniory v Drhovli navštívili dobrovolníci z dobrovolnického centra Adra, kteří si pro…

24. 5. 2024

PÍSEK – POČÍTAČOVÝ KROUŽEK

Ve středu 22. 5.  dopoledne se v našem domově konal další PC kroužek. Tentokrát jsme se na přání našich klientů…

zobrazit všechny aktuality