Aktuality

Výlet do hřebčince
24. 4. 2023

Výlet do píseckého Zemského hřebčince

Pro naše klienty je důležité, aby neztráceli spojení s přírodou a historií našeho krásného kraje. Proto jsme s nimi na 19. dubna naplánovali výlet do Zemského hřebčince v Písku, neboť toto unikátní místo se může pochlubit bohatou historií.

Naše exkurze začala prohlídkou stálé expozice, která se nachází v areálu hřebčince. Zde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací, viděli jsme mnoho artefaktů, které jsou spojeny s historií hřebčince, a prohlédli jsme si staré fotografie, které zachycují život koní v minulosti.

Poté jsme se přesunuli do hlavní části hřebčince, kde jsme si prošli stáje a seznámili se s životem zde ustájených koní. Poté jsme se podívali na venkovní kolbiště – prostor pro trénink koní, které prošlo v nedávných letech velkou rekonstrukcí. Paní průvodkyně nám pověděla vše o chovu koní a viděli jsme práci lidí, kteří se o ně starají. Klienti měli dokonce možnost si koně pohladit a byli fascinováni jejich krásou a elegancí. Naši prohlídku jsme zakončili na nádvoří společnou fotografií před bronzovou sochou koně v životní velikosti.

Celá návštěva byla velmi zajímavá a poučná. Klienti byli nadšeni z možnosti vidět tak nádhernou zvířecí populaci. Tento výlet zároveň poskytl klientům příležitost k aktivnímu pohybu a novým zážitkům.        

30. 5. 2023

SPORTOVNÍ HRY V DRHOVLI

Sportovní hry mají v našem domově dlouholetou tradici a tak ani letos tomu nebylo jinak. Pro naše klienty jsme opět připravili…

30. 5. 2023

PŘEDNÁŠKA: PUTOVÁNÍ ZA POVĚSTMI S LIDOVOU PÍSNIČKOU

Na konec května jsme si pro naše klienty v Drhovli připravili přednášku na téma – Putování za pověstmi s lidovou…

30. 5. 2023

zobrazit všechny aktuality