Aktuality

Výlet do hřebčince
24. 4. 2023

Výlet do píseckého Zemského hřebčince

Pro naše klienty je důležité, aby neztráceli spojení s přírodou a historií našeho krásného kraje. Proto jsme s nimi na 19. dubna naplánovali výlet do Zemského hřebčince v Písku, neboť toto unikátní místo se může pochlubit bohatou historií.

Naše exkurze začala prohlídkou stálé expozice, která se nachází v areálu hřebčince. Zde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací, viděli jsme mnoho artefaktů, které jsou spojeny s historií hřebčince, a prohlédli jsme si staré fotografie, které zachycují život koní v minulosti.

Poté jsme se přesunuli do hlavní části hřebčince, kde jsme si prošli stáje a seznámili se s životem zde ustájených koní. Poté jsme se podívali na venkovní kolbiště – prostor pro trénink koní, které prošlo v nedávných letech velkou rekonstrukcí. Paní průvodkyně nám pověděla vše o chovu koní a viděli jsme práci lidí, kteří se o ně starají. Klienti měli dokonce možnost si koně pohladit a byli fascinováni jejich krásou a elegancí. Naši prohlídku jsme zakončili na nádvoří společnou fotografií před bronzovou sochou koně v životní velikosti.

Celá návštěva byla velmi zajímavá a poučná. Klienti byli nadšeni z možnosti vidět tak nádhernou zvířecí populaci. Tento výlet zároveň poskytl klientům příležitost k aktivnímu pohybu a novým zážitkům.        

29. 2. 2024

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ ZIMNÍCH OLYMPIJSKÝCH HER

Vyvrcholením zimních olympijských her bylo slavnostní vyhlášení výsledků a předání diplomů a sladkých odměn. U všech disciplín byla oceněna vždy…

27. 2. 2024

Vystoupení dětí z 13. MŠ – divadélko

V pátek 23. 2.  se do domova v Písku přenesl kouzelný svět pohádek a veselí, když děti z 13. Mateřské školy předvedly…

27. 2. 2024

KINO PORTYČ  – TANCUJ MATYLDO 🎞

Čtvrteční promítání filmů v Písku je věnováno seniorům. Naši klienti se domluvili, že by rádi navštívili písecké kino Portyč, kde promítají…

zobrazit všechny aktuality