Aktuality

Návštěva knihovny
21. 3. 2023

Výlet do městské knihovny 15. 3. 2023

Březen je měsícem, který je v mnoha zemích spojen s oslavou knih a čtenářstvím, a proto je také nazýván měsícem knihy, nebo měsícem čtenářství. A jakým lepším způsobem ho oslavit než výletem s našimi klienty do písecké městské knihovny?

V knihovně se nás ujala milá průvodkyně – Mgr. Ivana Čabrádková a provedla nás celou knihovnou. Nejprve nám v přednáškovém sále pověděla zajímavosti. Dozvěděli jsme se například, že písecká knihovna je jednou z nejstarších českých veřejných městských knihoven, kolik stála rekonstrukce nově adaptované budovy bývalé školy J. A. Komenského na Alšově náměstí. Dále, že knihovna není pouze místem, kde se mohou vypůjčit knihy, ale konají se zde různé kulturní akce, semináře a přednášky, workshopy, výstavy i besedy s autory. Kromě knih jsou k zapůjčení různé multimediální materiály, jako jsou audioknihy, CD, DVD i časopisy. Knihovna také nabízí přístup k internetu a nejrůznější kurzy. Poté jsme prošli napříč všemi odděleními, a dokonce jsme měli možnost nahlédnout ve skladu knih do nejstarších novin vydávaných v Písku.

Prohlídka byla velmi zajímavá a zjistili jsme, jak velké množství informací a zajímavostí se zde ukrývá. Velmi tímto děkujeme paní Čabrádkové za vyčerpávající výklad.  Návštěva knihovny byla skvělý způsob, jak strávit dopoledne a klienti byli podle ohlasů velmi spokojeni.   

29. 2. 2024

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ ZIMNÍCH OLYMPIJSKÝCH HER

Vyvrcholením zimních olympijských her bylo slavnostní vyhlášení výsledků a předání diplomů a sladkých odměn. U všech disciplín byla oceněna vždy…

27. 2. 2024

Vystoupení dětí z 13. MŠ – divadélko

V pátek 23. 2.  se do domova v Písku přenesl kouzelný svět pohádek a veselí, když děti z 13. Mateřské školy předvedly…

27. 2. 2024

KINO PORTYČ  – TANCUJ MATYLDO 🎞

Čtvrteční promítání filmů v Písku je věnováno seniorům. Naši klienti se domluvili, že by rádi navštívili písecké kino Portyč, kde promítají…

zobrazit všechny aktuality