Aktuality

Návštěva knihovny
21. 3. 2023

Výlet do městské knihovny 15. 3. 2023

Březen je měsícem, který je v mnoha zemích spojen s oslavou knih a čtenářstvím, a proto je také nazýván měsícem knihy, nebo měsícem čtenářství. A jakým lepším způsobem ho oslavit než výletem s našimi klienty do písecké městské knihovny?

V knihovně se nás ujala milá průvodkyně – Mgr. Ivana Čabrádková a provedla nás celou knihovnou. Nejprve nám v přednáškovém sále pověděla zajímavosti. Dozvěděli jsme se například, že písecká knihovna je jednou z nejstarších českých veřejných městských knihoven, kolik stála rekonstrukce nově adaptované budovy bývalé školy J. A. Komenského na Alšově náměstí. Dále, že knihovna není pouze místem, kde se mohou vypůjčit knihy, ale konají se zde různé kulturní akce, semináře a přednášky, workshopy, výstavy i besedy s autory. Kromě knih jsou k zapůjčení různé multimediální materiály, jako jsou audioknihy, CD, DVD i časopisy. Knihovna také nabízí přístup k internetu a nejrůznější kurzy. Poté jsme prošli napříč všemi odděleními, a dokonce jsme měli možnost nahlédnout ve skladu knih do nejstarších novin vydávaných v Písku.

Prohlídka byla velmi zajímavá a zjistili jsme, jak velké množství informací a zajímavostí se zde ukrývá. Velmi tímto děkujeme paní Čabrádkové za vyčerpávající výklad.  Návštěva knihovny byla skvělý způsob, jak strávit dopoledne a klienti byli podle ohlasů velmi spokojeni.   

30. 5. 2023

SPORTOVNÍ HRY V DRHOVLI

Sportovní hry mají v našem domově dlouholetou tradici a tak ani letos tomu nebylo jinak. Pro naše klienty jsme opět připravili…

30. 5. 2023

PŘEDNÁŠKA: PUTOVÁNÍ ZA POVĚSTMI S LIDOVOU PÍSNIČKOU

Na konec května jsme si pro naše klienty v Drhovli připravili přednášku na téma – Putování za pověstmi s lidovou…

30. 5. 2023

zobrazit všechny aktuality