Aktuality

Výlet Blatná
26. 5. 2023

 Výlet do Blatné

Již při pohledu od silnice, nebo při vstupu na most před branou blatenského zámku, jsme si potvrdili známou skutečnost, že Zámek Blatná patří k velice zajímavým architektonickým památkám u nás. Tentokrát jsme nebyli na prohlídce interiérů, ale zámek jsme si prohlíželi zvenčí.

Zámecký park s rozlohou 42 hektarů patří k nejpůvabnějším místům v Blatné. Veřejnosti je trvale přístupný, lidé si tudy zkracovali cestu přes město už za časů Ferdinanda Hildtprandta.

V parku bývala také oranžérie, divadlo, švýcarský dům, myslivna a střelnice, ale tyto stavby už patří minulosti. Dnes zůstal v parku jen empírový dům, ve kterém žije rodina Hildprantů.

Oblíbenou atrakcí zámeckého parku jsou pávi a početné stádo daňků skvrnitých, kteří se zde volně popásají a jsou velmi krotcí. Od roku 2022 k nim přibyly také lamy alpaky.

Ozdobou parku je množství letitých dubů, z nichž už bohužel mnoho podlehlo zubu času. Park přišel i o největší památný dub královny Johanky, pod kterým prý ráda sedávala. Přes osm set let starý a třicet metrů vysoký strom, jenž měl v průměru sto osmdesát centimetrů, padl k zemi v osmdesátých letech.

Krásné počasí, procházka parkem a výborná káva v zámecké cukrárně umocnili naši radost z výletu. Věříme, že jsme zde nebyli naposled. 

21. 9. 2023

SMYSLOVÁ AKTIVIZACE NA TÉMA: BORŮVKOVÝ ČAJ

Smyslová aktivizace pod vedením Mgr. Jany Hadravové, aktivizační praktikantky konceptu.

20. 9. 2023

DOPOLEDNE NA TÉMY ŠÍPKY A JEJICH ZPRACOVÁNÍ

Šípky jsou to nejlevnější instantní zdraví, které si člověk může dopřát. Jsou zadarmo a skvěle fungují jako zásobárna vitamínu C….

19. 9. 2023

SMYSLOVÁ AKTIVIZACE NA TÉMA: SKLIZEŇ KUKUŘICE

Smyslová aktivizace pod vedením Jany Poštové, aktivizační praktikantky konceptu.

zobrazit všechny aktuality