Aktuality

Jeseníky
23. 11. 2023

Přednáška pro klienty Domova v Písku o krásách Jeseníků

V našem domově se snažíme zajistit různorodé a atraktivní aktivity pro klienty a ve středu 22. 10. to byla další z besed. Téma bylo tentokrát zaměřeno na malebné Jeseníky, kde příroda a historie vytvářejí fascinující kombinaci.

Přednáška začala stručným úvodem do geografie Jeseníků, včetně informací o nejvyšší hoře – Pradědu.  Klienti byli seznámeni s významnými vrcholy, řekami, jezery a přírodními rezervacemi, které tvoří charakteristický ráz této krajiny. Obrázky a krátká videa doplnily prezentaci, aby klienti mohli plně vnímat krásy tohoto regionu, kde se spojuje klid a majestátnost přírody. Nemohla chybět ani zmínka o léčivých pramenech a lázních, které jsou jedním z pokladů této oblasti.

Přednášku doprovázela interaktivní část ve formě kvízu o Jesenicku, která klientům umožnila projevit své znalosti a zároveň se dobře bavit.

Na závěr přednášky bylo klientům umožněno položit přednášejícímu otázky a podělit se o své vlastní vzpomínky na výlety do přírody.

Reakce klientů po přednášce byly velmi pozitivní. Mnozí z nich ocenili možnost nahlédnout do krás, které Jeseníky nabízejí, aniž by museli opustit pohodlí našeho domova. Někteří vyjádřili zájem o další přednášky s podobným zaměřením na různá místa a témata, např. Boubín.

29. 2. 2024

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ ZIMNÍCH OLYMPIJSKÝCH HER

Vyvrcholením zimních olympijských her bylo slavnostní vyhlášení výsledků a předání diplomů a sladkých odměn. U všech disciplín byla oceněna vždy…

27. 2. 2024

Vystoupení dětí z 13. MŠ – divadélko

V pátek 23. 2.  se do domova v Písku přenesl kouzelný svět pohádek a veselí, když děti z 13. Mateřské školy předvedly…

27. 2. 2024

KINO PORTYČ  – TANCUJ MATYLDO 🎞

Čtvrteční promítání filmů v Písku je věnováno seniorům. Naši klienti se domluvili, že by rádi navštívili písecké kino Portyč, kde promítají…

zobrazit všechny aktuality