Aktuality

7. 2. 2023

Přednáška „Fotografie z cest“

Antonín Dudek: Fotografie z cest

V písecké pobočce domova jsme se v pátek 3. 2. vydali virtuálně cestovat po státech Asie. Díky panu Dudkovi a jeho přednášce „Fotografie z cest“ jsme se ocitli v Malajsii a ve Vietnamu. Fotografie se týkaly především života běžných lidí a bylo velmi zajímavé vidět třeba to, co vše se dá uvézt na obyčejném motocyklu.

Zajímavá fotografie byla s ženou, která si myje vlasy na kolejích. Pan přednášející nám vysvětlil, že ve Vietnamu je málo místa a lidé využívají každou volnou plochu. Pamatují si dobře jízdní řády a na kolejích si v době, kdy vlak nejede, dokáží i uvařit oběd.

Přednáška probíhala často formou rozhovoru. Posluchači pokládaly otázky, které je zajímaly a došlo i na ty, které se týkaly výše důchodu nebo pracovních poměrů v těchto zemích.

Pan Dudek nám na závěr v krátkosti pověděl, jak ho zaujal New York a nabídl nám další přednášku, na kterou se velmi těšíme.

17. 3. 2023

KONCEPT SMYSLOVÉ AKTIVIZACE

Naše zařízení si vybralo směr své péče ke Konceptu Smyslové aktivizace. V domově  probíhá akreditovaný a profesionálně vedený kurz konceptu pro…

10. 3. 2023

OSLAVA MEZINÁRODNÍHO DNE ŽEN V DRHOVLI

OSLAVA MDŽ

9. 3. 2023

PŘEDNÁŠKA O VZNIKU A HISTORII MDŽ

Letošní svátek MDŽ jsme pojali ve velkém a zahájili ho den dopředu přednáškou o jeho vzniku a historii. Dozvěděli jsme…

zobrazit všechny aktuality