Aktuality

7. 2. 2023

Přednáška „Fotografie z cest“

Antonín Dudek: Fotografie z cest

V písecké pobočce domova jsme se v pátek 3. 2. vydali virtuálně cestovat po státech Asie. Díky panu Dudkovi a jeho přednášce „Fotografie z cest“ jsme se ocitli v Malajsii a ve Vietnamu. Fotografie se týkaly především života běžných lidí a bylo velmi zajímavé vidět třeba to, co vše se dá uvézt na obyčejném motocyklu.

Zajímavá fotografie byla s ženou, která si myje vlasy na kolejích. Pan přednášející nám vysvětlil, že ve Vietnamu je málo místa a lidé využívají každou volnou plochu. Pamatují si dobře jízdní řády a na kolejích si v době, kdy vlak nejede, dokáží i uvařit oběd.

Přednáška probíhala často formou rozhovoru. Posluchači pokládaly otázky, které je zajímaly a došlo i na ty, které se týkaly výše důchodu nebo pracovních poměrů v těchto zemích.

Pan Dudek nám na závěr v krátkosti pověděl, jak ho zaujal New York a nabídl nám další přednášku, na kterou se velmi těšíme.

29. 2. 2024

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ ZIMNÍCH OLYMPIJSKÝCH HER

Vyvrcholením zimních olympijských her bylo slavnostní vyhlášení výsledků a předání diplomů a sladkých odměn. U všech disciplín byla oceněna vždy…

27. 2. 2024

Vystoupení dětí z 13. MŠ – divadélko

V pátek 23. 2.  se do domova v Písku přenesl kouzelný svět pohádek a veselí, když děti z 13. Mateřské školy předvedly…

27. 2. 2024

KINO PORTYČ  – TANCUJ MATYLDO 🎞

Čtvrteční promítání filmů v Písku je věnováno seniorům. Naši klienti se domluvili, že by rádi navštívili písecké kino Portyč, kde promítají…

zobrazit všechny aktuality