Aktuality

Nebojme se počítačů
12. 5. 2023

Počítačový kroužek „ Nebojme se počítačů“

Jedním z hlavních témat dalšího PC kroužku bylo naučit klienty vyhledávat knihy v online katalogu knihovny.  Seznámili jsme se s webovými stránkami knihovny, získali povědomí o různých funkcích vyhledávání a naučili se správně zadávat dotazy a filtraci výsledků.

Zjistili jsme, že se dají knihy vyhledávat podle autorů, názvů, žánrů nebo klíčových slov. Klienti mohou prozkoumat široký výběr knih a získat podrobné informace o každé knize, včetně abstraktu a dostupnosti.

Jakmile klienti najdou požadovanou knihu v online katalogu, ověří si status, zda je dostupná a prostřednictvím domova požádají o její doručení pomocí donáškové služby z knihovny.

Díky tomuto kroužku mají klienti možnost překonat digitální bariéry a získat dovednosti, které jim umožní využívat moderní technologie s jistotou. Těšíme se na další setkání.

27. 5. 2024

DRHOVLE – CANISTERAPIE

Canisterapie je jednou z nejoblíbenějších aktivit mnoha našich klientů. Každého někdy přepadne, jak se říká „nálada pod psa“, obzvláště když už…

27. 5. 2024

DRHOVLE – VYSTOUPENÍ DOBROVOLNÍKŮ Z DOBROVOLNICKÉHO CENTRA ADRA

V sobotu 25. května nás v Domově pro seniory v Drhovli navštívili dobrovolníci z dobrovolnického centra Adra, kteří si pro…

24. 5. 2024

PÍSEK – POČÍTAČOVÝ KROUŽEK

Ve středu 22. 5.  dopoledne se v našem domově konal další PC kroužek. Tentokrát jsme se na přání našich klientů…

zobrazit všechny aktuality