Aktuality

16. 4. 2024

PÍSEK – PŘEDNÁŠKA O FASCINUJÍCÍM ŽIVOTĚ VČEL

Včely – malá stvoření s obrovským vlivem na náš svět.

Pro klienty píseckého domova se včely dostaly do centra pozornosti při přednášce, která osvětlila zázračný svět těchto drobných tvorečků.

Pan Jiří Hejsek, zkušený a vášnivý včelař, s námi s nadšením sdílel své znalosti o životě včel a jejich významu pro život na naší planetě.

Díky zábavnému dokumentu měli klienti možnosti nahlédnout dovnitř včelího úlu. Zajímavé povídání pana Hejska bylo doplněno fotografiemi.

Akce se setkala s velkým zájmem ze strany klientů a účastníci mohli nejen dozvědět zajímavé informace, ale také se dotazovat a aktivně se zapojit do besedy ohledně včel a včelařství.

Přednáška končila příslibem dalších podobných setkání a bylo zřejmé, že tento výklad o včelách otevřel všem přítomným nové obzory poznání a posílil pouto mezi nimi a  přírodou. Fascinující povídání o včelím království zanechalo hlubokou stopu v srdcích posluchačů.  Odcházeli jsme s vědomím o nezbytnosti chránit a ctít tyto malé, avšak ohromně důležité tvory.

27. 5. 2024

DRHOVLE – CANISTERAPIE

Canisterapie je jednou z nejoblíbenějších aktivit mnoha našich klientů. Každého někdy přepadne, jak se říká „nálada pod psa“, obzvláště když už…

27. 5. 2024

DRHOVLE – VYSTOUPENÍ DOBROVOLNÍKŮ Z DOBROVOLNICKÉHO CENTRA ADRA

V sobotu 25. května nás v Domově pro seniory v Drhovli navštívili dobrovolníci z dobrovolnického centra Adra, kteří si pro…

24. 5. 2024

PÍSEK – POČÍTAČOVÝ KROUŽEK

Ve středu 22. 5.  dopoledne se v našem domově konal další PC kroužek. Tentokrát jsme se na přání našich klientů…

zobrazit všechny aktuality