Aktuality

19. 4. 2024

PÍSEK – Počítačový kroužek pro klienty: bezpečně na internetu

Naše poslední setkání na počítačovém kroužku se věnovalo tématu nástrah internetu. Společně jsme sledovali dokument nazvaný „Digitální stopa“, který natočily studentky píseckého gymnázia. S tímto dokumentem se děvčata umístily na skvělém třetím místě mediální olympiády a měl za cíl osvětlit problematiku digitální stopy a možná rizika, která s sebou internetová aktivita nese. Jeho základem byly dotazníky vyplněné samotnými klienty a video bylo natáčeno s klienty Domova v Písku.

Během diskuse nad dokumentem jsme prozkoumali různé aspekty digitální stopy, jako je ochrana osobních údajů, bezpečné používání sociálních sítí a rizika internetových útoků. Pomocí konkrétních příkladů jsme se snažili poskytnout klientům informace, jak se chránit před potenciálními hrozbami online prostředí.

Dalším bodem našeho programu bylo naučit se stahovat dokumenty z internetového úložiště. Tato dovednost je pro klienty užitečná, neboť v případě potřeby již umí stahovat dokumenty, fotografie či jiné soubory z internetu.

PC kroužek opět přinesl užitečné informace. Máme za sebou další krok ve vzdělávání se v oblasti počítačové gramotnosti a bezpečnosti. Těšíme se na další schůzku.

27. 5. 2024

DRHOVLE – CANISTERAPIE

Canisterapie je jednou z nejoblíbenějších aktivit mnoha našich klientů. Každého někdy přepadne, jak se říká „nálada pod psa“, obzvláště když už…

27. 5. 2024

DRHOVLE – VYSTOUPENÍ DOBROVOLNÍKŮ Z DOBROVOLNICKÉHO CENTRA ADRA

V sobotu 25. května nás v Domově pro seniory v Drhovli navštívili dobrovolníci z dobrovolnického centra Adra, kteří si pro…

24. 5. 2024

PÍSEK – POČÍTAČOVÝ KROUŽEK

Ve středu 22. 5.  dopoledne se v našem domově konal další PC kroužek. Tentokrát jsme se na přání našich klientů…

zobrazit všechny aktuality