Aktuality

PONYTERAPIE
13. 10. 2023

Návštěva poníka v domově🐴

O tom, že zvířata mají na člověka pozitivní vliv, asi pochybuje málokdo. V dnešní přetechnizované a uspěchané době znamená kontakt se zvířetem možnost zastavit se, uvolnit, soustředit se na zvířecího terapeuta a nechat na sebe působit jeho blahodárné účinky. Zvířata mají schopnost vyvolávat v lidech silné emoce, dokážou nás rozesmát, ale zároveň i uklidnit, zbavit stresu, smutku či neklidu. Není tedy nic překvapivého, že první zmínky o pozitivním vlivu zvířat v terapii pocházejí už z 8. století našeho letopočtu. Také proto se zooterapie, neboli léčba zvířetem, stala vyhledávanou i v sociálních službách.

Již jsme si zvykli, že naše klienty v domově navštěvují pejskové, kteří se setkávají s nadšeným přijetím. Ale kůň v domově? To tu ještě nebylo. Poprvé v historii domova jsme u nás přivítali koňského terapeuta. A bylo to opravdu něco! Plemenný hřebec Smajlík (Shetlandského pony – mini typ) přijel se svou vodičkou Mili až z Plzně. A přestože měl za sebou dlouho cestu, byl neuvěřitelně profesionální a s Mili tvořili perfektně sehraný tým. Bravurně zvládal jízdu výtahem, chůzi po chodbách – po linu i po dlažbě.

Klienti, které jsme navštívili, mohli Smajlíka pohladit, pomazlit se s ním, učesat mu hřívu, ozdobit ho mašličkami, popovídat si s ním a alespoň na chvilku zapomenout na své starosti a problémy. Někteří se myšlenkami vrátili do minulých dob, kdy se s koňmi setkávali, nebo je doma měli. Bylo nádherné sledovat napojení poníka na klienty, i to, jak klienti s pomocí Mili trénovali jemnou motoriku a povídali si se Smajlíkem.

Děkujeme spolku PONYTERAPIE, RADOST PRO KAŽDÉHO z.s. za krásné a velmi emotivní chvíle, které se mnohým zúčastněným na dlouho vryly do paměti.  

11. 4. 2024

DRHOVLE – MEZIGENERAČNÍ SETKÁVÁNÍ S DĚTMI ZE ZŠ EDUBBAA ŘEPICE

MEZIGENERAČNÍ SETKÁVÁNÍ S DĚTMI ZE ZŠ EDUBBAA ŘEPICE, TENTOKRÁT NA TÉMA: KAMÍNKOVÁNÍ

10. 4. 2024

DRHOVLE – VYSTOUPENÍ DIVADELNÍHO SPOLKU „I TOTO“

Dne 9. dubna jsme v našem domově přivítali divadelní spolek z Mirotic, který si říká „I TOTO“. Vystoupení naši klienti…

9. 4. 2024

DRHOVLE – BESEDA O VLASTU BURIANOVI

V úterý 9. dubna tomu bude 133 let od narození Vlasty Buriana, přezdívaného také jako král komiků. Proto jsme si pro…

zobrazit všechny aktuality