Aktuality

26. 10. 2023

Návštěva poníka Polly 🐎

Již podruhé jsme v našem domově přivítali milou návštěvu – terapeutického poníka, tentokráte kobylku Polly se svou vodičkou Martinou. I tentokrát Polly rozdávala radost klientům, personálu a dokonce i náhodným kolemjdoucím.

Možnost kontaktu se zvířetem, jeho pohlazení a pomazlení se s ním, má na člověka velmi blahodárný vliv. Zvíře dokáže u lidí zlepšovat náladu, vzbudit pozitivní, ale i negativní emoce, uvolnit se, posilovat komunikační schopnosti jak verbální, tak i neverbální. Zvíře klienty často motivuje k pohybu a k různým motorickým činnostem.

To vše jsme u klientů při kontaktu s Polly viděli. Mnozí vzpomínali na své zkušenosti s koňmi, vyprávěli, jaké doma chovali, k čemu sloužili a co s nimi zažili. Vzpomínky byly někdy velmi dojemné a někteří klienti se neubránili slzám. Někdo si zazpíval písničku o koní, jiný jen mlčky hladil hřívu, zaplétal do ní své prsty a užíval si přítomnost koníka. Byl to úžasný zážitek vidět tolik spokojených, nadšených a mnohdy velmi udivených tváří. Vždyť živý kůň v pokoji nebo u lůžka není běžně vidět.

Návštěva Polly se mohla uskutečnit díky Dobrovolnickému centru ADRA České Budějovice, které celou akci podporovalo. Budeme se snažit nadále pokračovat v návštěvách zvířecích terapeutů v našem domově, ať už to budou koně, psi, kočky nebo třeba králíci, protože jejich pozitivní vliv na člověka je jednoznačně k nezaplacení.   

28. 11. 2023

AKCE V DRHOVLI 12/2023

28. 11. 2023

ADVENTNÍ PEČENÍ

Advent se nezadržitelně blíží a s ním se vkrádá do našich domovů voňavé období roku plné sladkého pečení, zdobení a…

28. 11. 2023

PŘEDNÁŠKA NA TÉMA: EMIL ZÁTOPEK

V pondělí 27. 11. se v Drhovli konala přednáška na téma Emil Zátopek. Klienti si vyslechli informace o jeho kariéře a životě,…

zobrazit všechny aktuality