Aktuality

Výlet do muzea
23. 1. 2023

Na výletě v Prácheňském muzeu

S našimi klienty jsme v pátek 20. 1. 2023 navštívili Prácheňské muzeum. Zajímala nás výstava „Dálnice do minulosti“, která popisuje výstavbu dálnice směrem Praha a historické nálezy, které byly při stavbě odhaleny. Na výstavě jsme měli možnost vyslechnout i pěkný výklad přímo od kurátorky. Bylo zajímavé zjistit, že pro archeology jsou velmi užitečné nálezy dobové keramiky, protože především podle jejich tvarů a vzorů se dá jistě určit stáří okolních nálezů.

Z Prácheňského muzea jsme šli přes nádvoří Sladovny, kde jsme si popovídaly o minulosti tohoto domu a výrobě zdejšího sladu. Zřejmě některý z našich příštích výletů bude směřován také na prohlídku Sladovny, neboť historie této budovy je velmi zajímavá.

Do našeho výletu jsme zařadili i prohlídku Velkého náměstí a Alšova náměstí. Rodáci z okolí Písku vyprávěli o tom, kde se nacházel „Mlíčňák“, „U tří kaček“ a „Kino Oko“.  Velkou změnou je přestavěná budova bývalé základní školy Alšova na krásnou knihovnu, na kterou si rádi uděláme více času a také ji v budoucnu navštívíme.

30. 5. 2023

SPORTOVNÍ HRY V DRHOVLI

Sportovní hry mají v našem domově dlouholetou tradici a tak ani letos tomu nebylo jinak. Pro naše klienty jsme opět připravili…

30. 5. 2023

PŘEDNÁŠKA: PUTOVÁNÍ ZA POVĚSTMI S LIDOVOU PÍSNIČKOU

Na konec května jsme si pro naše klienty v Drhovli připravili přednášku na téma – Putování za pověstmi s lidovou…

30. 5. 2023

zobrazit všechny aktuality