Aktuality

Výlet do muzea
23. 1. 2023

Na výletě v Prácheňském muzeu

S našimi klienty jsme v pátek 20. 1. 2023 navštívili Prácheňské muzeum. Zajímala nás výstava „Dálnice do minulosti“, která popisuje výstavbu dálnice směrem Praha a historické nálezy, které byly při stavbě odhaleny. Na výstavě jsme měli možnost vyslechnout i pěkný výklad přímo od kurátorky. Bylo zajímavé zjistit, že pro archeology jsou velmi užitečné nálezy dobové keramiky, protože především podle jejich tvarů a vzorů se dá jistě určit stáří okolních nálezů.

Z Prácheňského muzea jsme šli přes nádvoří Sladovny, kde jsme si popovídaly o minulosti tohoto domu a výrobě zdejšího sladu. Zřejmě některý z našich příštích výletů bude směřován také na prohlídku Sladovny, neboť historie této budovy je velmi zajímavá.

Do našeho výletu jsme zařadili i prohlídku Velkého náměstí a Alšova náměstí. Rodáci z okolí Písku vyprávěli o tom, kde se nacházel „Mlíčňák“, „U tří kaček“ a „Kino Oko“.  Velkou změnou je přestavěná budova bývalé základní školy Alšova na krásnou knihovnu, na kterou si rádi uděláme více času a také ji v budoucnu navštívíme.

11. 4. 2024

DRHOVLE – MEZIGENERAČNÍ SETKÁVÁNÍ S DĚTMI ZE ZŠ EDUBBAA ŘEPICE

MEZIGENERAČNÍ SETKÁVÁNÍ S DĚTMI ZE ZŠ EDUBBAA ŘEPICE, TENTOKRÁT NA TÉMA: KAMÍNKOVÁNÍ

10. 4. 2024

DRHOVLE – VYSTOUPENÍ DIVADELNÍHO SPOLKU „I TOTO“

Dne 9. dubna jsme v našem domově přivítali divadelní spolek z Mirotic, který si říká „I TOTO“. Vystoupení naši klienti…

9. 4. 2024

DRHOVLE – BESEDA O VLASTU BURIANOVI

V úterý 9. dubna tomu bude 133 let od narození Vlasty Buriana, přezdívaného také jako král komiků. Proto jsme si pro…

zobrazit všechny aktuality