Aktuality

13. 2. 2023

MULTISMYSLOVÁ RELAXAČNÍ MÍSTNOST

Multismyslová relaxační místnost v Drhovli je využívána již od roku 2019.

Metoda využívaná v této místnosti se odborně nazývá snoezelen. V klidné a bezpečné atmosféře nabízí našim klientům široké spektrum smyslových podnětů. Jedná se o kombinaci hudby, světelných efektů, jemných vibrací a pomůcek pro stimulaci hmatu a aromaterapie Je to velmi podnětné prostředí, které působí na co nejvíce smyslů najednou.

Klienti si v bezpečném prostředí mohou odpočinout a zároveň na sebe nechat působit nepřeberné množství podnětů, které nenásilnou formou stimulují jejich smysly. Mohou je přivést do stavu relaxace, který vede ke zklidnění a zmírnění napětí a k lepšímu tělesnému a duševnímu zdraví, tudíž ke spokojenějšímu a plnohodnotnějšímu životu. Některým může pomoci i se soustředěním.

Naše místnost je využívána během celého roku, v dopoledních i odpoledních hodinách, jako volnočasová aktivita, která vybízí k možnosti příjemně strávit čas. Nejvíce je však využívána za nepříznivého počasí, během sychravých podzimních dnů, či dlouhých zimních dnů.

Někteří si chodí jen posedět do příjemného prostředí, kde si v masážním křesle za doprovodu vybrané hudby mohou užít nádhernou hru světel nebo využít jiný předem připravený meditační, relaxační či jiný program, vytvořený přímo na míru dle jejich potřeb a zájmu.

Během těchto programů jsou využívány prvky z oblasti různých terapií (aromaterapie, biblioterapie, muzikoterapie, popřípadě ergoterapie, prvky bazální stimulace či masáže aj.), aby se na klienta působilo komplexně. Vždy ale dle jeho individuálních potřeb a zájmů, s ohledem ke zdravotnímu a psychickému stavu. To ovlivňuje i délku programu. Prvky těchto terapií, pokud jsou správně použity, dokáží zvýšit účinek relaxace a uvolnění. Programy probíhají spíše individuálně či ve dvojicích, kvůli zajištění individuálního přístupu a vzhledem k velikosti místnosti. Mimo to je místnost využívána i ke zprostředkování kontaktu klientů s rodinnými příslušníky či přáteli prostřednictvím videohovorů na počítači. Kdo budete mít zájem o nevšední zážitek, určitě si domluvte návštěvu.

28. 11. 2023

AKCE V DRHOVLI 12/2023

28. 11. 2023

ADVENTNÍ PEČENÍ

Advent se nezadržitelně blíží a s ním se vkrádá do našich domovů voňavé období roku plné sladkého pečení, zdobení a…

28. 11. 2023

PŘEDNÁŠKA NA TÉMA: EMIL ZÁTOPEK

V pondělí 27. 11. se v Drhovli konala přednáška na téma Emil Zátopek. Klienti si vyslechli informace o jeho kariéře a životě,…

zobrazit všechny aktuality