Aktuality

17. 2. 2023

KREATIVNÍ TVOŘENÍ V KERAMICKÉ DÍLNĚ

Keramika představuje kreativní tvoření v souladu s přírodou. Kdokoliv si zkusí z hlíny něco vytvořit, bývá překvapený, jak uklidňující účinek keramika má. Hlava se koncentruje na to, co ruce vytváří a práce s prsty působí vskutku meditativně. Hlína umí pomoci, v pravém slova smyslu, opět se uzemnit. V dnešní uspěchané době jde často o to, všechno optimalizovat a udělat co nejrychleji, to u hlíny neplatí.

Rozmanitost hlíny dává možnosti různého využití. Ať už se jedná o modelování mističek, při kterém dochází k procvičování jemné motoriky, nebo vytváření výrobku za použití sádrových forem. Mezi klientkami oblíbená technika je vykrajování z hlíny, které jim připomíná stejné postupy jako při pečení, jen místo těsta vyvalujeme hlínu, kterou následně vykrajujeme formičkami. Vznikají tak líbivé dekorace, které zdobí náš domov.

K dispozici máme různé druhy keramické hlíny – točířskou – světlou a tmavou. Tuto hlínu využíváme především na modelování a vykrajování, dále máme k dispozici šamotovou hlínu – lososovou, červenohnědou, béžovou, tato hlína se hodí na tvoření třeba na venkovní dekorace, jako jsou květináče, sošky do zahrádky apod.

Při dekorování keramiky (glazování) klienti pouští na uzdu svou fantazii a vznikají tak krásné osobité výrobky.

Keramická dílna je pro klienty domova k dispozici od března roku 2019 a mají možnost ji navštěvovat během pracovního týdne denně v dopoledních i odpoledních hodinách.

28. 11. 2023

AKCE V DRHOVLI 12/2023

28. 11. 2023

ADVENTNÍ PEČENÍ

Advent se nezadržitelně blíží a s ním se vkrádá do našich domovů voňavé období roku plné sladkého pečení, zdobení a…

28. 11. 2023

PŘEDNÁŠKA NA TÉMA: EMIL ZÁTOPEK

V pondělí 27. 11. se v Drhovli konala přednáška na téma Emil Zátopek. Klienti si vyslechli informace o jeho kariéře a životě,…

zobrazit všechny aktuality