Aktuality

17. 2. 2023

KREATIVNÍ TVOŘENÍ V KERAMICKÉ DÍLNĚ

Keramika představuje kreativní tvoření v souladu s přírodou. Kdokoliv si zkusí z hlíny něco vytvořit, bývá překvapený, jak uklidňující účinek keramika má. Hlava se koncentruje na to, co ruce vytváří a práce s prsty působí vskutku meditativně. Hlína umí pomoci, v pravém slova smyslu, opět se uzemnit. V dnešní uspěchané době jde často o to, všechno optimalizovat a udělat co nejrychleji, to u hlíny neplatí.

Rozmanitost hlíny dává možnosti různého využití. Ať už se jedná o modelování mističek, při kterém dochází k procvičování jemné motoriky, nebo vytváření výrobku za použití sádrových forem. Mezi klientkami oblíbená technika je vykrajování z hlíny, které jim připomíná stejné postupy jako při pečení, jen místo těsta vyvalujeme hlínu, kterou následně vykrajujeme formičkami. Vznikají tak líbivé dekorace, které zdobí náš domov.

K dispozici máme různé druhy keramické hlíny – točířskou – světlou a tmavou. Tuto hlínu využíváme především na modelování a vykrajování, dále máme k dispozici šamotovou hlínu – lososovou, červenohnědou, béžovou, tato hlína se hodí na tvoření třeba na venkovní dekorace, jako jsou květináče, sošky do zahrádky apod.

Při dekorování keramiky (glazování) klienti pouští na uzdu svou fantazii a vznikají tak krásné osobité výrobky.

Keramická dílna je pro klienty domova k dispozici od března roku 2019 a mají možnost ji navštěvovat během pracovního týdne denně v dopoledních i odpoledních hodinách.

17. 3. 2023

KONCEPT SMYSLOVÉ AKTIVIZACE

Naše zařízení si vybralo směr své péče ke Konceptu Smyslové aktivizace. V domově  probíhá akreditovaný a profesionálně vedený kurz konceptu pro…

10. 3. 2023

OSLAVA MEZINÁRODNÍHO DNE ŽEN V DRHOVLI

OSLAVA MDŽ

9. 3. 2023

PŘEDNÁŠKA O VZNIKU A HISTORII MDŽ

Letošní svátek MDŽ jsme pojali ve velkém a zahájili ho den dopředu přednáškou o jeho vzniku a historii. Dozvěděli jsme…

zobrazit všechny aktuality