Aktuality

4. 5. 2023

Hrátky s pamětí

V důsledku stárnutí dochází ke ztrátě kognitivních schopností, jako je pozornost, schopnost učení se a paměť. Trénink paměti je tedy u našich klientů velmi důležitým aspektem v udržování zdravého mozku a také prevencí kognitivních poruch.

Jednou z metod trénování paměti, kterou využíváme v našem domově, je hra přiřazování kartiček s povoláními. Tato hra je jednoduchá, ale efektivní. Je založena na principu, že se ke každému vybranému povolání přiřazují tři obrázkové kartičky, které znázorňují věci typické pro daný obor. Hru hrajeme v malých skupinkách, což podporuje spolupráci mezi hráči. Kartičky jsou ideální i pro různé reminiscenční aktivity, neboť přestavují vhodný počáteční bod pro diskuzi o různých tématech spojených s mládím.  

Tento typ hry je velmi užitečný pro trénování krátkodobé i dlouhodobé paměti, také pro rozvoj logického myšlení a kognitivní flexibility. Klienti mají rádi tento zábavný způsob, jak strávit čas a zlepšit svou paměť.

30. 5. 2023

SPORTOVNÍ HRY V DRHOVLI

Sportovní hry mají v našem domově dlouholetou tradici a tak ani letos tomu nebylo jinak. Pro naše klienty jsme opět připravili…

30. 5. 2023

PŘEDNÁŠKA: PUTOVÁNÍ ZA POVĚSTMI S LIDOVOU PÍSNIČKOU

Na konec května jsme si pro naše klienty v Drhovli připravili přednášku na téma – Putování za pověstmi s lidovou…

30. 5. 2023

zobrazit všechny aktuality