Aktuality

21. 2. 2024

FYZIOTERAPIE V DRHOVLI

Fyzioterapie je u nás v domově důležitou službou, která je klientům aktivně nabízena.

Existuje mnoho možností, jakými může být fyzioterapie v prostředí domova pro seniory poskytována: kromě klasických masáží, které mohou pomoci uvolnit napětí v svalstvu, zlepšit průtok krve a zmírnit bolest, má naše rehabilitační sestřička Monika možnost při své práci využít moderní masážní techniku – maderoterapii. Umí doporučit a využívat různé cvičební pomůcky, jako jsou: cvičební míče, elastické pásy, šlapadla, rotopedy, různé druhy chodítek a rolátorů, vířivé masážní přístroje na nohy, parafínové zábaly rukou a také např. léčebnou magnetoterapii.

Všechny tyto metody mají za cíl zlepšit sílu, stabilitu a pohyblivost, uvolnit svalové napětí, zmírnit bolest. Našim klientům dávají individuální rehabilitace, terapeutická cvičení a procedury možnost, jak zůstat co nejvíce soběstačnými a jak si zlepšit kvalitu života.

Parafínovou lázeň využívají klienti pro léčebné a pečující účely. Pomáhá při potížích souvisejících s degenerativními změnami rukou nebo pečuje o pokožku po práci s keramickou hlínou. Ruce jsou po aplikaci parafínu vláčné a hebké.

Vířivku na nohy využívají klienti k podpoře prokrvení končetin, ke zmírnění pocitu brnění a neklidu nohou a vzhledem k ohřívacímu systému a infračervenému světlu i k celkovému prohřátí dolních končetin. Vířivka je pro klienty příjemnou a vítanou relaxací.

Maderoterapie slouží k prokrvení pokožky, uvolnění svalového napětí a příjemné relaxaci. Maderoterapie je často využívána pro svalovou stimulaci u napjatých svalů před cvičením. Tato moderní masážní technika využívá dřevěné anatomicky tvarované nástroje. U klientů si se stala často vyhledávanou a využívanou.

Nácvik chůze s vysokým kolečkovým chodítkem je každodenní součástí mnoha klientů, kteří nejsou schopni samostatné chůze. Tuto podporu velmi vítají pro udržení a zlepšení daného stavu. Chodítko slouží i jen pro samotný nácvik stoje, který je potřeba v každodenní péči o klienty.

Aktivnější klienti využívají možnosti šlapat na rotopedu nebo šlapadle pro udržení a zlepšení hybnosti kloubů a pro radost z pohybu a celkové udržení kondice.

Magnetoterapie je neinvazivní terapeutická metoda využívající pulzní magnetické pole. Vyvolává biologický účinek ve tkáních, jako je analgézie, vazodilatace a urychlení metabolismu. Léčí postraumatické stavy, zlomeniny, degenerativní a revmatická onemocnění měkké tkáně, pooperační a chronické bolesti pohybového aparátu.

Fyzioterapie v našem domově je individuálně přizpůsobena potřebám každého seniora a tvoří součást komplexního plánu péče o jejich zdraví a pohodu. Fyzipoterapeutka Monika je kvalifikovaná, má odpovídající vzdělání a zkušenosti v péči o seniory – poskytuje seniorům a jejich rodinám důležité informace o bezpečném pohybu, prevenci úrazů, ergonomii domova a cvičeních, které mohou provádět sami.

11. 4. 2024

DRHOVLE – MEZIGENERAČNÍ SETKÁVÁNÍ S DĚTMI ZE ZŠ EDUBBAA ŘEPICE

MEZIGENERAČNÍ SETKÁVÁNÍ S DĚTMI ZE ZŠ EDUBBAA ŘEPICE, TENTOKRÁT NA TÉMA: KAMÍNKOVÁNÍ

10. 4. 2024

DRHOVLE – VYSTOUPENÍ DIVADELNÍHO SPOLKU „I TOTO“

Dne 9. dubna jsme v našem domově přivítali divadelní spolek z Mirotic, který si říká „I TOTO“. Vystoupení naši klienti…

9. 4. 2024

DRHOVLE – BESEDA O VLASTU BURIANOVI

V úterý 9. dubna tomu bude 133 let od narození Vlasty Buriana, přezdívaného také jako král komiků. Proto jsme si pro…

zobrazit všechny aktuality