Aktuality

22. 2. 2023

FYZIOTERAPIE V DOMOVĚ PRO SENIORY V DRHOVLI

Velkou roli v udržování soběstačnosti hraje fyzioterapie. V našem domově je klientům k dispozici jedna fyzioterapeutka, která v pracovních dnech poskytuje léčebnou rehabilitaci na základě indikace praktického lékaře. V rámci fyzioterapie jsou prováděny individuální úkony vedoucí ke zlepšení zdravotního stavu (se zaměřením na pooperační výkony, stav po cévní mozkové příhodě, jako prevence ochabnutí nebo naopak zatuhnutí svalů). Nácvik stoje i chůze s kompenzačními pomůckami, jako jsou francouzské hole či chodítka. Fyzioterapeutka rovněž provádí nácvik manipulace s invalidním vozíkem. Vše provádí individuálně dle potřeb a možností klienta. U imobilních klientů provádí pasivní cvičení přímo na pokojích. Na základě indikace lékaře provádí fyzioterapeutka také reflexní i klasické masáže, dvakrát týdně vede skupinové cvičení s klienty.

Nově jsme nabídku služeb v oblasti fyzioterapie rozšířili o

  • Používání parafínu – parafínové zábaly působí blahodárně na nervovou soustavu, vedou k uvolnění a snížení bolesti pohybového aparátu, teplo rozšiřuje cévy, zlepšuje prokrvení a působí příznivě na zlepšení regenerace svalových spazmů.
  • Částečnou vířivou koupel – na dolní končetiny, vířivá koupel je vhodná k léčbě poúrazových a pooperačních stavů nebo pro odstranění bolestí pohybového systému, přináší pocit uvolnění.
  • Maderoterapii (neboli terapie dřevěnými nástroji) je to terapie pocházející z Kolumbie a je založena na použití anatomicky navržených nástrojů ze dřeva, cílem maderoterapie je relaxace a zmírnění napjatých svalů, podpora lymfodrenáže.

      Smyslem fyzioterapie u nás v domově je udržet a pokud možno zlepšit zdravotní stav klienta v oblasti hybnosti a sebeobsluhy a zmírnit prohlubování závislosti na péči.

21. 2. 2024

ZOOTERAPIE V DOMOVĚ PRO SENIORY DRHOVLI

V úterý 20. února nás navštívila milá zvířecí návštěva. Do Drhovle opět zavítala paní Bc. Martina Doležalová tentokrát s králíkem Štístkem…

21. 2. 2024

FYZIOTERAPIE V DRHOVLI

Fyzioterapie je u nás v domově důležitou službou, která je klientům aktivně nabízena. Existuje mnoho možností, jakými může být fyzioterapie v…

20. 2. 2024

Výlet do krokodýlí ZOO

Návštěvou protivínské krokodýlí ZOO jsme našim klientům zpestřili únorové dny. Hned u vstupu se nás ujal zaměstnanec, který si svými…

zobrazit všechny aktuality