Aktuality

22. 2. 2023

FYZIOTERAPIE V DOMOVĚ PRO SENIORY V DRHOVLI

Velkou roli v udržování soběstačnosti hraje fyzioterapie. V našem domově je klientům k dispozici jedna fyzioterapeutka, která v pracovních dnech poskytuje léčebnou rehabilitaci na základě indikace praktického lékaře. V rámci fyzioterapie jsou prováděny individuální úkony vedoucí ke zlepšení zdravotního stavu (se zaměřením na pooperační výkony, stav po cévní mozkové příhodě, jako prevence ochabnutí nebo naopak zatuhnutí svalů). Nácvik stoje i chůze s kompenzačními pomůckami, jako jsou francouzské hole či chodítka. Fyzioterapeutka rovněž provádí nácvik manipulace s invalidním vozíkem. Vše provádí individuálně dle potřeb a možností klienta. U imobilních klientů provádí pasivní cvičení přímo na pokojích. Na základě indikace lékaře provádí fyzioterapeutka také reflexní i klasické masáže, dvakrát týdně vede skupinové cvičení s klienty.

Nově jsme nabídku služeb v oblasti fyzioterapie rozšířili o

  • Používání parafínu – parafínové zábaly působí blahodárně na nervovou soustavu, vedou k uvolnění a snížení bolesti pohybového aparátu, teplo rozšiřuje cévy, zlepšuje prokrvení a působí příznivě na zlepšení regenerace svalových spazmů.
  • Částečnou vířivou koupel – na dolní končetiny, vířivá koupel je vhodná k léčbě poúrazových a pooperačních stavů nebo pro odstranění bolestí pohybového systému, přináší pocit uvolnění.
  • Maderoterapii (neboli terapie dřevěnými nástroji) je to terapie pocházející z Kolumbie a je založena na použití anatomicky navržených nástrojů ze dřeva, cílem maderoterapie je relaxace a zmírnění napjatých svalů, podpora lymfodrenáže.

      Smyslem fyzioterapie u nás v domově je udržet a pokud možno zlepšit zdravotní stav klienta v oblasti hybnosti a sebeobsluhy a zmírnit prohlubování závislosti na péči.

17. 3. 2023

KONCEPT SMYSLOVÉ AKTIVIZACE

Naše zařízení si vybralo směr své péče ke Konceptu Smyslové aktivizace. V domově  probíhá akreditovaný a profesionálně vedený kurz konceptu pro…

10. 3. 2023

OSLAVA MEZINÁRODNÍHO DNE ŽEN V DRHOVLI

OSLAVA MDŽ

9. 3. 2023

PŘEDNÁŠKA O VZNIKU A HISTORII MDŽ

Letošní svátek MDŽ jsme pojali ve velkém a zahájili ho den dopředu přednáškou o jeho vzniku a historii. Dozvěděli jsme…

zobrazit všechny aktuality