Aktuality

22. 2. 2023

FYZIOTERAPIE V DOMOVĚ PRO SENIORY V DRHOVLI

Velkou roli v udržování soběstačnosti hraje fyzioterapie. V našem domově je klientům k dispozici jedna fyzioterapeutka, která v pracovních dnech poskytuje léčebnou rehabilitaci na základě indikace praktického lékaře. V rámci fyzioterapie jsou prováděny individuální úkony vedoucí ke zlepšení zdravotního stavu (se zaměřením na pooperační výkony, stav po cévní mozkové příhodě, jako prevence ochabnutí nebo naopak zatuhnutí svalů). Nácvik stoje i chůze s kompenzačními pomůckami, jako jsou francouzské hole či chodítka. Fyzioterapeutka rovněž provádí nácvik manipulace s invalidním vozíkem. Vše provádí individuálně dle potřeb a možností klienta. U imobilních klientů provádí pasivní cvičení přímo na pokojích. Na základě indikace lékaře provádí fyzioterapeutka také reflexní i klasické masáže, dvakrát týdně vede skupinové cvičení s klienty.

Nově jsme nabídku služeb v oblasti fyzioterapie rozšířili o

  • Používání parafínu – parafínové zábaly působí blahodárně na nervovou soustavu, vedou k uvolnění a snížení bolesti pohybového aparátu, teplo rozšiřuje cévy, zlepšuje prokrvení a působí příznivě na zlepšení regenerace svalových spazmů.
  • Částečnou vířivou koupel – na dolní končetiny, vířivá koupel je vhodná k léčbě poúrazových a pooperačních stavů nebo pro odstranění bolestí pohybového systému, přináší pocit uvolnění.
  • Maderoterapii (neboli terapie dřevěnými nástroji) je to terapie pocházející z Kolumbie a je založena na použití anatomicky navržených nástrojů ze dřeva, cílem maderoterapie je relaxace a zmírnění napjatých svalů, podpora lymfodrenáže.

      Smyslem fyzioterapie u nás v domově je udržet a pokud možno zlepšit zdravotní stav klienta v oblasti hybnosti a sebeobsluhy a zmírnit prohlubování závislosti na péči.

14. 6. 2024

DRHOVLE – MEZIGENERAČNÍ SETKÁVÁNÍ S DĚTMI ZE ZŠ EDUBBAA ŘEPICE

Dvanáctý červen byl v Domově pro seniory Světlo v Drhovli dnem loučení. S klienty jsme zavítali do základní školy Edubbaa v Řepici, abychom…

13. 6. 2024

PÍSEK – KOSMETICKÉ ODPOLEDNE – PÉČE O RUCE

Ve středu 12.6. nás v domově v Písku navštívila kosmetička Pavlína Zíbová. Přišla klientky seznámit se správnou péčí o ruce a názorně…

12. 6. 2024

PÍSEK – PEČENÍ TOPINEK

Skupinové vaření a pečení je v pobytových službách DS v Písku poměrně rozšířená a oblíbená činnost. Klienti si v rámci volného času připravují…

zobrazit všechny aktuality