Aktuality

Dobrovolnické čtení
5. 4. 2023

Dobrovolnické čtení v domově v Písku

Přestože je čtení skvělým zdrojem zábavy, relaxace i učení, mnoho starších lidí se s ním z různých důvodů potýká. Někteří mají problémy se zrakem, zatímco jiní mohou být omezeni onemocněním, které jim znemožňuje udržet knihu v rukou. Proto je důležité najít způsob, jak podpořit seniory v jejich zájmu o čtení. Jednou z takových aktivit, která se koná v našem domově, je dobrovolnické skupinové čtení.

Naše dobrovolnice, bývalá ředitelka domova Mgr. Štojdlová, se schází s klienty pravidelně každý týden ve společenské místnosti. Předčítá jim z denního tisku a knih. Toto čtení zaměřeno na klasická literární díla i populární žánry. O knize, která se bude číst je vždy prostor v diskuzi, což je pro skupinu povzbuzující a zábavné. Toto čtení má pro klienty několik výhod – má blahodárný vliv na jejich duševní a emoční zdraví a podporuje je v zájmu o knihy. Další výhodou je sociální interakce, která jim umožňuje trávit čas společně a diskutovat o knize, kterou právě čtou.

Nezapomínáme ani na klienty, kteří se skupinového čtení nechtějí nebo nemohou z nějakého důvodu účastnit. Za těmito klienty dochází dobrovolnice z Městské knihovny, paní Hladká a slečna Šustáková, dle jejich přání na pokoj. Přinesou vhodné knihy, odpovídající zájmům klientů. Toto čtení může pomoci klientům udržet si své schopnosti vnímání, paměti a koncentrace a přispěje k celkovému pocitu spokojenosti.

Služby dobrovolnic jsou pro nás cenné a důležité, a proto se je snažíme podporovat a rozvíjet v co největším možném měřítku. Velmi děkujeme dobrovolnicím, které tuto aktivitu zajišťují, neboť díky nim se klienti mohou těšit z času stráveného v příjemné společnosti a vychutnávat si literaturu bez ohledu na své schopnosti číst sami.

1. 12. 2023

VÁNOČNÍ PEČENÍ V DRHOVLI

Přípravy na advent v plném proudu. Dnes pod záštitou Andrey Keclíkové a Marie Šterclové.

30. 11. 2023

VYSTOUPENÍ DOBROVOLNÍKŮ Z ADRY

pozvánka
30. 11. 2023

POZVÁNKA na předvánoční koncert v Písku

zobrazit všechny aktuality