Aktuality

přednáška bylinky
9. 10. 2023

Bylinky – zázraky přírody pro zdraví a dobrou náladu

V rámci vzdělávacího programu pro klienty proběhla v úterý 3. 10. 2023 inspirativní přednáška Mgr. Miluše Štojdlové o léčivých bylinách a jejich blahodárném vlivu na naše zdraví.  

Ponořili jsme se do fascinujícího světa bylinek a získali jsme cenné informace o tom, jak můžeme tyto malé zázraky přírody začlenit do životosprávy.

Důležitou částí přednášky bylo seznámení se s léčivými vlastnostmi některých bylinek. Dozvěděli jsme se například, že máta je známa svým uklidňujícím účinkem na trávicí systém, zatímco šalvěj nám uleví od bolení v krku a jiné užitečné rady.

Klienti měli možnost sdílet své vlastní zkušenosti s bylinkami a léčivými rostlinami, které byly v jejich rodinách využívány a předat si tyto poznatky.

Přednáška nám ukázala, že příroda je naším nejlepším spojencem ve snaze udržet naše tělo a mysl zdravé. Rady o tom, jak zakomponovat bylinky do naší každodenní rutiny nám budou sloužit jako inspirace v sychravých podzimních dnech, které přijdou.

27. 5. 2024

DRHOVLE – CANISTERAPIE

Canisterapie je jednou z nejoblíbenějších aktivit mnoha našich klientů. Každého někdy přepadne, jak se říká „nálada pod psa“, obzvláště když už…

27. 5. 2024

DRHOVLE – VYSTOUPENÍ DOBROVOLNÍKŮ Z DOBROVOLNICKÉHO CENTRA ADRA

V sobotu 25. května nás v Domově pro seniory v Drhovli navštívili dobrovolníci z dobrovolnického centra Adra, kteří si pro…

24. 5. 2024

PÍSEK – POČÍTAČOVÝ KROUŽEK

Ve středu 22. 5.  dopoledne se v našem domově konal další PC kroužek. Tentokrát jsme se na přání našich klientů…

zobrazit všechny aktuality