Aktuality

Beseda čínská medicína
28. 4. 2023

BESEDA O TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNĚ

V úterý 25. 4. se v klubovně našeho domova v Písku uskutečnila velmi zajímavá beseda na téma tradiční čínská medicína, kterou vedla Mgr. Miluše Štojdlová. Tato beseda se setkala s velkým zájmem našich klientů, kteří chtěli lépe porozumět této unikátní formě alternativní medicíny. Někteří se již zajímají o tradiční čínskou medicínu a chtěli se dozvědět více o tom, jak mohou toto léčitelství začlenit do svého životního stylu.

Paní Štojdlová nám nejprve poskytla úvod do tohoto tématu a vysvětlila, že TČM je založena na filosofii, že tělo a mysl jsou jedno a že harmonie vnitřních orgánů je klíčová pro zdraví a pohodu člověka. Další část besedy se věnovala podrobnějšímu vysvětlení některých hlavních prvků TČM, jako je například princip pěti prvků nebo koncept jin a jang. Dostali jsme i doporučení, jak se stravovat podle jednotlivých ročních období.

Nakonec nám paní Štojdlová ukázala několik jednoduchých technik, které si můžeme vyzkoušet sami doma, jako je například jóga prstů. Beseda byla interaktivní a každý z klientů mohl položit otázku a diskutovat. Zcela jistě jsme si všichni odnesli mnoho užitečných informací.

28. 11. 2023

AKCE V DRHOVLI 12/2023

28. 11. 2023

ADVENTNÍ PEČENÍ

Advent se nezadržitelně blíží a s ním se vkrádá do našich domovů voňavé období roku plné sladkého pečení, zdobení a…

28. 11. 2023

PŘEDNÁŠKA NA TÉMA: EMIL ZÁTOPEK

V pondělí 27. 11. se v Drhovli konala přednáška na téma Emil Zátopek. Klienti si vyslechli informace o jeho kariéře a životě,…

zobrazit všechny aktuality