Aktuality

Beseda čínská medicína
28. 4. 2023

BESEDA O TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNĚ

V úterý 25. 4. se v klubovně našeho domova v Písku uskutečnila velmi zajímavá beseda na téma tradiční čínská medicína, kterou vedla Mgr. Miluše Štojdlová. Tato beseda se setkala s velkým zájmem našich klientů, kteří chtěli lépe porozumět této unikátní formě alternativní medicíny. Někteří se již zajímají o tradiční čínskou medicínu a chtěli se dozvědět více o tom, jak mohou toto léčitelství začlenit do svého životního stylu.

Paní Štojdlová nám nejprve poskytla úvod do tohoto tématu a vysvětlila, že TČM je založena na filosofii, že tělo a mysl jsou jedno a že harmonie vnitřních orgánů je klíčová pro zdraví a pohodu člověka. Další část besedy se věnovala podrobnějšímu vysvětlení některých hlavních prvků TČM, jako je například princip pěti prvků nebo koncept jin a jang. Dostali jsme i doporučení, jak se stravovat podle jednotlivých ročních období.

Nakonec nám paní Štojdlová ukázala několik jednoduchých technik, které si můžeme vyzkoušet sami doma, jako je například jóga prstů. Beseda byla interaktivní a každý z klientů mohl položit otázku a diskutovat. Zcela jistě jsme si všichni odnesli mnoho užitečných informací.

30. 5. 2023

SPORTOVNÍ HRY V DRHOVLI

Sportovní hry mají v našem domově dlouholetou tradici a tak ani letos tomu nebylo jinak. Pro naše klienty jsme opět připravili…

30. 5. 2023

PŘEDNÁŠKA: PUTOVÁNÍ ZA POVĚSTMI S LIDOVOU PÍSNIČKOU

Na konec května jsme si pro naše klienty v Drhovli připravili přednášku na téma – Putování za pověstmi s lidovou…

30. 5. 2023

zobrazit všechny aktuality