Aktuality

Beseda čínská medicína
28. 4. 2023

BESEDA O TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNĚ

V úterý 25. 4. se v klubovně našeho domova v Písku uskutečnila velmi zajímavá beseda na téma tradiční čínská medicína, kterou vedla Mgr. Miluše Štojdlová. Tato beseda se setkala s velkým zájmem našich klientů, kteří chtěli lépe porozumět této unikátní formě alternativní medicíny. Někteří se již zajímají o tradiční čínskou medicínu a chtěli se dozvědět více o tom, jak mohou toto léčitelství začlenit do svého životního stylu.

Paní Štojdlová nám nejprve poskytla úvod do tohoto tématu a vysvětlila, že TČM je založena na filosofii, že tělo a mysl jsou jedno a že harmonie vnitřních orgánů je klíčová pro zdraví a pohodu člověka. Další část besedy se věnovala podrobnějšímu vysvětlení některých hlavních prvků TČM, jako je například princip pěti prvků nebo koncept jin a jang. Dostali jsme i doporučení, jak se stravovat podle jednotlivých ročních období.

Nakonec nám paní Štojdlová ukázala několik jednoduchých technik, které si můžeme vyzkoušet sami doma, jako je například jóga prstů. Beseda byla interaktivní a každý z klientů mohl položit otázku a diskutovat. Zcela jistě jsme si všichni odnesli mnoho užitečných informací.

11. 4. 2024

DRHOVLE – MEZIGENERAČNÍ SETKÁVÁNÍ S DĚTMI ZE ZŠ EDUBBAA ŘEPICE

MEZIGENERAČNÍ SETKÁVÁNÍ S DĚTMI ZE ZŠ EDUBBAA ŘEPICE, TENTOKRÁT NA TÉMA: KAMÍNKOVÁNÍ

10. 4. 2024

DRHOVLE – VYSTOUPENÍ DIVADELNÍHO SPOLKU „I TOTO“

Dne 9. dubna jsme v našem domově přivítali divadelní spolek z Mirotic, který si říká „I TOTO“. Vystoupení naši klienti…

9. 4. 2024

DRHOVLE – BESEDA O VLASTU BURIANOVI

V úterý 9. dubna tomu bude 133 let od narození Vlasty Buriana, přezdívaného také jako král komiků. Proto jsme si pro…

zobrazit všechny aktuality