Návštěva dostihové střediska Luka racing v Bošovicích

Den otevřených dveří v dostihovém středisku Luka racing se konal dne 26. března 2016 od 10 hodin.
Tréninkové středisko patří v současné době k nejúspěšnějším zařízením svého druhu v České republice. Ing. Václav Luka mladší má se svým týmem na starosti více než šedesát dostihových koní. Jedržitelem trenérské licence od roku 2005 a za uplynulých 11. sezón získali jím připravovaní koně 274 vítězství a vydělali svým majitelům přes 43 000 000 Kč. V novém tréninkovém středisku Bošovice je od prosince 2008, kde hned od první sezóny slaví mnoho úspěchů a připravil několik šampiónů a koní úspěšných v západní Evropě.

Mimo jiné vlastní středisko unikátní all-weather dráhu. Speciální povrch dráhy zajišťuje maximální komfort a šetrnost pro koňský pohybový aparát.Za zmínku stojí nízkofrekvenční ultrazvuk a  krytý kolotoč se speciálním protiskluzovým povrchem a s odpruženou pryžovou dlažbou. Díky tomu, že je celý kolotoč průzorný, mají koně lepší psychickou vyrovnanost.

Po prohlídce stájí jsme se přesunuli na ukázku tréninku dostihových koní. Byla možnost si některé koně pohladit a  zároveň nám byli předvedeny koně na prodej s možností založení syndikátu. Poznali jsme blíže tento krásný sport plný emocí, adrenalinu a zážitků.

Některé koně bylo možno vybrat do honorované soutěže Luka racing stars! Přihláška do soutěže je zdarma. Jedná se o tradiční soutěž dostihového střediska Luka racing, při níž je možno zažít atmosféru a pocit vítězství, které zažívá majitel při vlastnění stáje. Stačí si vybrat koně, vytvořit svou virtuální stáj a prožívat úspěch, ale i zklamání. Navíc je možnost výhry deset tisíc korun a další věcné ceny.

Kvíz –  řešení níže:            All-weather dráha je:   a) jediná v ČR v Bošovicích

                                                                                          b) v Praze a Pardubicích

                                                                                          c) v Anglii

Luka1 Luka2

Luka3 Luka4 Luka5 Luka6 Luka7 Luka8 Luka9 Luka10 Luka11

Řešení: správná odpověď je za a)

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed