Aktuality

6. 2. 2024

FYZIOTERAPIE V PÍSECKÉM DOMOVĚ

Fyzioterapie je v našem zařízení součástí celého ošetřovatelského procesu. Klientům je poskytována na základě jejich aktuálního zdravotního stavu.

Cílem fyzioterapie je udržet a rozvíjet stávající tělesnou zdatnost, zlepšit koordinaci a dynamiku pohybu, zvýšit psychomotorickou aktivitu, podpořit samostatnost a soběstačnost a preventivně předcházet nežádoucím změnám.

Rehabilitační péče (aktivní cvičení, pasivní cvičení, dechová a cévní gymnastika, kondiční cvičení, masáže, polohování) je prováděna individuálně nebo v rámci skupinové terapie.

K dosažení co nejlepších výsledků využíváme různé rehabilitační, kompenzační a protetické pomůcky – berle, chodítka nízká a vysoká, rotopedy, posilovací a polohovací pomůcky, ortézy, bederní pásy a jiné.

Naši klienti mají k dispozici dle ordinace lékaře prostředky fyzikální terapie – magnetoterapii, termoterapii – parafín, hydroterapii – částečná vířivá koupel na dolní končetiny.

29. 2. 2024

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ ZIMNÍCH OLYMPIJSKÝCH HER

Vyvrcholením zimních olympijských her bylo slavnostní vyhlášení výsledků a předání diplomů a sladkých odměn. U všech disciplín byla oceněna vždy…

27. 2. 2024

Vystoupení dětí z 13. MŠ – divadélko

V pátek 23. 2.  se do domova v Písku přenesl kouzelný svět pohádek a veselí, když děti z 13. Mateřské školy předvedly…

27. 2. 2024

KINO PORTYČ  – TANCUJ MATYLDO 🎞

Čtvrteční promítání filmů v Písku je věnováno seniorům. Naši klienti se domluvili, že by rádi navštívili písecké kino Portyč, kde promítají…

zobrazit všechny aktuality