Výroba hmyzího domečku

Dnes 18.6.2018 jsme s klienty vyjeli do nedalekého lesa nasbírat různé přírodniny, jako např. šišky, kůru, mech a klacíčky pro výrobu tzv. hmyzího domečku. Ten jsme si společně vytvořili na dílně a umístili jej do zahrady k velkému stromu. Teď už budeme jen čekat, až se v něm hmyz zabydlí a poté pozorovat, jak se mu v něm žije.

A co je vlastně hmyzí domeček?

Hmyzí domeček/hotel je zpravidla dřevěná, příp. betonová či plastová konstrukce vyplněná různými druhy přírodního materiálu. Lidé je vyrábí pro hmyz s cílem mu poskytnout náhradní prostředí. Neboť hmyz nejen v městském prostředí nachází stále méně vhodných míst pro svůj vývoj.

Přes všechnu pomíjivost všech módních výstřelků však má budování hmyzích útulků přeci jen opodstatnění i v dlouhodobějším horizontu. Představují totiž v zahradě nejen okrasný prvek, ale navíc jsou praktické a užitečné. Přilákají do zahrady hmyz, který se postará o opylování (což oceníme zejména u ovocných stromů a keřů). Pomůže ale i v boji se škůdci. Vše ekologicky. Pomůžeme také okolní přírodě. Všech druhů včel i hmyzu totiž kvůli likvidaci jejich přirozeného prostředí v posledních desetiletích rapidně ubývá.

Zdroj: Hmyzí domečky – KVETOUCÍ ZAHRADA. KVETOUCÍ ZAHRADA – Ing. Anna Javorková [online]. Dostupné z: http://kvetoucizahrada.cz/hmyzi-domecky/

Bookmark the permalink.

Comments are closed