Virtuální univerzita 2018

Domov pro seniory Světlo se zapojil do projektu Domova pro seniory Vrbno pod Pradědem Virtuálbní univerzita. Jedná se již o druhý ročník a cílem je podpořit klienty domovů pro seniory v oblasti kognitivních aktivit. Záměrem bylo všem zapojeným zařízením přichystat zábavný vzdělávací týden prostřednictvím živého vysílání YouTube a SKYPE.

Každému spolupracujícímu domovu bylo pořadatelem nabídnuto týdenní vzdělávání zábavnou formou a herní náplň končí vyhodnocením výsledků – vítěz obdrží putovní pohár vrbenských sklářů. Každý den byla soutěžícím domovům on-line zadána sada úkolů, které muselo zařízení vyřešit. Dle výsledků bylo denně stanoveno pořadí každého dne. Celkové pořadí bylo určeno součtem pořadí v jednotlivých dnech.

Soutěžila tato zařízení (naše organizace se účastnila mimo hlavní soutěž)

JESIENKA – ZPS a DS; Alzheimercentrum Průhonice, z.ú.; Domov pro seniory Bechyně; ZPS Katka, Pokoj v duši n.o.; Domov pro seniory U Moravy, Kroměříž; Domov Sedlčany, p.s.s.; Domovy sociálních služeb Kadaň a Mašťov p. o.; Městské centrum komplexní péče, p.o., Benátky n.J.; Centrin CZ s.r.o., Zruč n. S.; Městská správa sociálních služeb v Mostě, p. o.; Domov pro seniory Luhačovice, p. o.; Domov pro seniory Světlo, pobočka Písek; Domov pro seniory Světlo v Drhovli; DENNÍ STACIONÁŘ KRISTIÁN; Diakonie ČCE – středisko v Myslibořicích; Domov pro seniory a pečovatelská služba Česká Kamenice, p. o.

DS Světlo, pobočka Písek

DS Světlo v Drhovli

Průběžné výsledky:

  1. Pondělí: československá hudba, limit 30 otázek.
  2. Úterý: československé putování, limit 30 otázek.
  3. Středa: československá NEJ, limit 30 otázek.
  4. Čtvrtek: jak nás znáte aneb Jesenicko, limit 30 otázek

A jak to celé dopadlo?

Náš domov v Písku se umístil na 11. místě, Drhovle na místě 12.

Výkonový senior ( za zkratky jmen se omlouváme, ale hold… GDPR)

1. Městské centrum komplexní péče, p.o., Benátky n.J. – paní J.T.

2. DS Kristián – pan J.C.

3. Alzheimercentrum Průhonice, z.ú. – paní I. J.

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed