Jaro v drhovleském Domově pro seniory

Tak jsme se opět dočkali. I k nám do drhovelského zámku dorazilo jaro. Sluneční paprsky dělají zázraky. Unavení jsme byli všichni. Klienti i my, kteří o seniory v Domově pro seniory Světlo pečujeme.

Se sluníčkem přichází i naděje a ta je vidět všude. Úsměvy na tvářích, rozkvétající zlatý déšť, zpěv ptáčků, prostě nádhera.

V teplejších dnech vyjíždíme s našimi klienty do zámeckého parku. Lavičky jsou beznadějně obsazeny a musejí se vynášet i židle, aby mohli všichni načerpat ozdravnou energii, kterou jaro přináší.

Krásnému počasí jsme také přizpůsobili i program, který zahájily 30. března jarní sportovní hry, při kterých se každý bavil. V duchu fair play jsme se radovali z malých i velkých úspěchů každého, kdo se k nám přidal. Nyní se připravujeme na první jarní ohýnek, opékání buřtíků, zpívání písniček s kytarou. Velikonoční program doplní již tradičně církve, které s námi spolupracují. Jedná se o římskokatolickou církev, která užívá naší zámeckou kapličku a církev československou husitskou, která slouží věřícím klientům v domovní knihovně na prvním patře.

Velikou radost máme i z některých rodinných příslušníků, kteří svou pomocí přispívají k výzdobě domova o nic méně, než naši senioři, kteří připravují nové výrobky v aktivizačních dílnách. Tyto výrobky pak slouží jako dárky těm, kteří za námi přijíždí. Jedná se především o děti ze základních škol.

Na závěr ještě něco. V dnešní době je zvykem na všechno spíš nadávat a kritizovat. Pochválit a poděkovat umí málokdo. Přitom je to ta nejjednodušší věc na světě. Jsme lidé omylní, děláme chyby, ale když se něco podaří, proč za to nepoděkovat. Proto začneme jako první. Děkujeme všem za každý úsměv a radost ve tváři, protože i to je nenároková složka našeho platu, která ovšem motivuje ze všeho nejvíc.

Krásné jaro všem a všude.

Kolektiv zaměstnanců Domova pro seniory Světlo

Bookmark the permalink.

Comments are closed